piątek, 6 lutego 2009

Foch

Pojęcie( zaczerpnięte z Nonsensopedii):lepka wydzielina pochodzenia zazwyczaj organicznego. Wyróżnia się dużą gęstością i jej charakterystyczną barwą przezroczystą.
Foch jest często używany do ataku. Jest to broń niezbyt szybkostrzelna. Jest natomiast doskonałą bronią przeciw pojedynczym osobnikom lub, jeśli jest się doświadczonym fochownicem/czką, małym grupom. Jest niezbyt skuteczny przeciwko większemu gronu osób, ze względu na jego szybkostrzelność i mały zasięg. , jednak niektórzy potrafią uzyskać nawet i więcej!
Aby strzelić focha najpierw należy wydzielić focha. Nikt nie wie, w jaki sposób on się wydziela, po prostu w pewnych sytuacjach tak się dzieje bo tak. Następnie należy wcześniej wydzielony foch rozpędzić w stronę przeciwnika. Są różne sposoby, najpopularniejsze jest po prostu załapanie wcześniej wydzielonego focha w ręce, a następnie rzucenie go w stronę celu. Strzelanie fochem ma pewne skutki uboczne. Najczęściej, jest to zablokowanie narządu mowy, które polega na zamknięciu się. Dostępne są również specjalne narzędzie do strzelania focha, a nawet dozowniki pomagające zaaplikować odpowiednią ilość substancji.
Uderzenie fochem nie jest dość bolesne, lecz strzelony w odpowiednie miejsce, może spowodować poważne obrażenia. Najczęściej fochem celuje się w twarz. Po oberwaniu pozostaje zaczerwienienie skóry w miejscu oberwanym. Skutek ten utrzymuje się od 1 minuty do nawet godziny – jest to zależne od ilości fochu użytego podczas ataku.

Źródło: ewidentny opór materii dziennikarskiej i nie tylko.


Cel:opierający się logicznym argumentom dziennikarz i nie tylko.


Skutek:nie do przewidzenia (czekam na podpowiedzi i propozycje).

8 komentarzy:

  1. Nie wspomniano tylko, że foch powinien być przed użyciem nastrojony...

    OdpowiedzUsuń
  2. nie wiem czy na,ale strojony winien być

    OdpowiedzUsuń
  3. Jak rozumiem nie chodzi tu o Ferdinanda Focha? :-))

    OdpowiedzUsuń
  4. Ferdinad Foch mógłby stanowić skutek focha, trzeba byłoby tylko go wskrzesić:-)

    OdpowiedzUsuń
  5. Ale w sumie pytanie dotyczyło skutków focha. Zakładając, że foch był skierowany przeciwko dziennikarzowi można przyjąć, że skutkiem będzie zapewne obsmarowanie rzucającego fochem w prasie/radiu/telewizji. Taka jest moja koncepcja :)

    OdpowiedzUsuń
  6. To jest myśl niebezpieczna.Poddana dziennikarzowi zrobi ze mnie Focha w stanie rozkładu.

    OdpowiedzUsuń
  7. Hmm, zasadniczo nikt nie mówił, że będzie łatwo, prawda? ;-) Dziennikarze zwykle należą do kategorii osób dość odpornych na wiedzę. Więc generalnie sprawa jest poważna ;-)

    OdpowiedzUsuń
  8. Poważny stosunek powagi, z powagą do powagi:)

    OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy